Olej arganowy

Olej arganowy - złoto Maroka

Olej arganowy wytwarzany jest z owoców arganii żelaznej, drzewa rosnącego wyłącznie w południowej części Maroko. Dzięki swym cennym dla człowieka właściwościom nazywany jest "Złotem Maroka".

Olej arganowy znany jest i ceniony od setek lat, jednak w naszej części świata doceniony został stosunkowo niedawno. Oferowan...

Olej arganowy - złoto Maroka

Olej arganowy wytwarzany jest z owoców arganii żelaznej, drzewa rosnącego wyłącznie w południowej części Maroko. Dzięki swym cennym dla człowieka właściwościom nazywany jest "Złotem Maroka".

Olej arganowy znany jest i ceniony od setek lat, jednak w naszej części świata doceniony został stosunkowo niedawno. Oferowany przez sklep Atalla.pl olej arganowy to 100% czysty naturalny produkt, pochodzący z Maroko, spełniający normy ekologiczne i posiadający odpowiednie certyfikaty. Wytwarzany tradycyjną metodą, tłoczony na zimno olej występuje w dwóch odmianach jako olej arganowy jadalny oraz olejek arganowy kosmetyczny.

Ta cenna substancja znajduje różnorodne zastosowanie, a dzięki swoim właściwościom znajduje coraz więcej zwolenników, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. W świecie kulinarnym olej arganowy ceniony jest głównie za swój nietypowy, ciekawy smak i właściwości zdrowotne. Przede wszystkim jego spożywanie istotnie zmniejsza ryzyko rozwoju chorób układu sercowo-naczyniowego. Olej arganowy ma oryginalny orzechowy smak i aromat, przez kucharzy nazywany jest kawiorem lub truflami wśród olejów. Nadaje on orientalną nutę potrawom europejskim.

Olej arganowy w kuchni

Olej arganowy świetnie nadaje się do przyrządzania różnego rodzaju sosów i marynat, jest również wymarzonym dodatkiem do ryb i mięs. Niewskazany jest natomiast do smażenia. W świecie kosmetyków olejek arganowy jest substancją, która kojarzy się z luksusem. Wspaniały, konsystencja i nadzwyczajne właściwości sprawiają, że obecnie znaleźć go można na większości kosmetycznych półek.

Olejek arganowy przede wszystkim pozwala skórze zachować młodość i piękny wygląd, dzięki ogromnej ilości antyoksydantów. Pozwala także w sposób naturalny natłuścić wysuszoną i podrażniona skórę. Olejek arganowy ma również wiele właściwości leczniczych – pomocny jest w przypadku łupieżu, blizn, problemów dermatologicznych jak łuszczyca czy łamliwych paznokci. Bez wątpienia olej arganowy jest hojnym darem od natury, należy więc go skrupulatnie wykorzystać.

Podsumowując właściwości oleju arganowego:

  • świetne walory kulinarne
  • posiada właściwości wspomagające pielęgnację skóry z problemami
  • pochodzący z certyfikowanych upraw długo zachowuje swoje cenne działanie

Polecamy zestaw kosmetyczny zawierający olej arganowy kosmetyczny, olejek z białej róży i olejek z róży damasceńskiej.

Więcej

Olej arganowy Jest 3 produktów.

Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów