Bio Olej Arganowy Jadalny - 250 ml Zobacz większe

Bio Olej Arganowy Jadalny - 250 ml

Nowy produkt

Bio Olej Arganowy jest nieznacznie ciemniejszy niż olej z oliwek, z czerwonawym zabarwieniem. Nadaje się do spożycia jako dodatek i dressing do sałatek, jako marynata do mięs i innych produktów spożywczych, do gotowania i smażenia itd. Bio Olej Arganowy nadaje się bezpośrednio do spożycia lub można go mieszać z innym wartościowym olejem.

Więcej szczegółów

37 Przedmioty

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 6 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 6 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 0,60 zł.


60,00 zł brutto

60,00 zł za 1

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Bio olej arganowy jest nieznacznie ciemniejszy niż olej z oliwek, z czerwonawym zabarwieniem. Nadaje się do spożycia jako dodatek i dressing do sałatek, jako marynata do mięs i innych produktów spożywczych, do gotowania i smażenia itd. Bio olej arganowy nadaje się bezpośrednio do spożycia lub można go mieszać z innym wartościowym olejem.

Bio olej arganowy jest olejem z pierwszego tłoczenia, tłoczony z prażonych  najlepszych nasion. Jest bogaty w jedno- i wielonienasycone kwasy tłuszczowe (ogółem 80%) i zawiera w przybliżeniu 46% kwasu oleinowego i 34% kwasu linolowego. Kwas linolowy jest podstawowym kwasem, który nie może być syntezowany przez nasze ciało i tym samym musi być składnikiem każdej diety. W przypadku oleju arganowego dominują, jednonienasycone kwasy tłuszczowe, z kwasem Omega-6, lecz bez kwasu Omega-3, który także powinien być składnikiem naszej diety, dlatego też nie można ograniczać się do używania w kuchni tylko tego jednego oleju.

Jednonienasycone kwasy tłuszczowe odpowiadają za obniżenie poziomu „złego cholesterolu”. Wielonienasycone kwasy tłuszczowe są ważne podczas budowy ścian komórkowych i produkcji leukocytów. Olej ten zawiera ponad 2 razy więcej witaminy E niż oliwa z oliwek. Witamina E jest wspaniałym antyutleniaczem, neutralizującym wolne rodniki. Bogaty w przeciwutleniacze, glicerydy (95% to trójglicerydy) ma także właściwości przeciwzapalne. Może być używany, jako suplement diety. Spożywanie oleju arganowego prowadzi do zwiększenia produkcji prostaglandyny 1 i prostaglandyny 3 – hormonów, które wzmacniają układ immunologiczny, mają właściwości przeciwzapalne, a także wpływają na krzepliwość krwi. Dodatkowo stymulują działanie układu krążenia. Dieta bogata w kwasy linolowe i produkująca prostaglandynę jest polecana osobom z reumatyzmem i chorobami sercowo-naczyniowymi.

 

GŁÓWNE SKŁADNIKI: 100 % olej arganowy

Data produkcji: 02/2015

Najlepiej  spożyć przed 01/2019

Kraj pochodzenia: Maroko

Przechowywanie : miejsce suche, zaciemnione, chłodne

W medycynie naturalnej olej arganowy jest używany:

  • jako silny antyoksydant przeciwko wolnym rodnikom
  • w zapobieganiu chorobie Alzheimera i Parkinsona
  • w zmniejszaniu ryzyka zachorowania na raka piersi, skóry, prostaty
  • w obniżaniu ciśnienia, poziomu cholesterolu, zmniejszaniu ryzyka zawału serca i miażdżycy
  • wpływa dodatnio na krążenie krwi
  • w leczeniu chorób skórnych, trądziku, poparzeń słonecznych
  • przy problemach z włosami: wypadanie, rozdwajanie itd.
  • przy problemach z cellulitis
  • jako środek spowalniający procesy starzenia się

Zaleca się, by oleju arganowego nie używać do smażenia. Lepiej potrawy jest ugotować lub opiec na ruszcie, a olej dodać do smaku. Jest także świetnym dodatkiem do sałatek, pomidorów, grillowanej papryki, pieczonych warzyw, a także jako dodatek do zup i sosów, jako marynata do mięsa. Olej należy przechowywać w chłodnym miejscu, a po otwarciu spożyć możliwie jak najszybciej, gdyż olej bogaty w wielonienasycone kwasy tłuszczowe ma tendencje do utleniania się i jełczenia, a utleniony olej posiada dużo wolnych rodników, które odpowiadają za nowotwory oraz przedwczesne starzenie się.

Spożywając podstawową ilość oleju arganowego codziennie zapewniamy sobie trwałość własnego zdrowia, uznawając zasadę lepiej zapobiegać niż leczyć.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Bio Olej Arganowy Jadalny - 250 ml

Bio Olej Arganowy Jadalny - 250 ml

Bio Olej Arganowy jest nieznacznie ciemniejszy niż olej z oliwek, z czerwonawym zabarwieniem. Nadaje się do spożycia jako dodatek i dressing do sałatek, jako marynata do mięs i innych produktów spożywczych, do gotowania i smażenia itd. Bio Olej Arganowy nadaje się bezpośrednio do spożycia lub można go mieszać z innym wartościowym olejem.